Szombaton és vasárnap rendezik az amatőr válogatottak országos tornájának régiós döntőit. Kecskeméten, Mátrafüreden, Móron, Székesfehérvárott és Zalaegerszeg lesznek csoportmérkőzések, Győr-Moson-Sopron legjobbjai utóbbi helyszínen, Zala-, Vas-, Komárom-Esztergom- és Veszprém megye válogatottjával csapnak össze.
A jövő hétvégi szigetszentmiklósi döntőbe a négy csoportelső és a négy második helyezettek jutnak be.
A válogatottakban csak olyan labdarúgók szerepelhetnek, akik nem léptek pályára valamilyen NB-s mérkőzésen.
A régiós döntőt tavaly Lipóton rendezték, Győr-Moson-Sopron megye válogatottja csoportgyőztes lett, az országos négyes döntőben pedig Makón veretlenül(!) lett harmadik. A későbbi győztes Pest megyével (amely viszont nyeretlen volt végig, hiszen a döntőben is döntetlen játszott Borsoddal, s végül tizebenegyesekkel nyert) is döntetlent játszott Győr-Moson-Sopron, amely
a "kisdöntőben" megverte Fejér megyét, így lett harmadik.
Győr-Moson-Sopron megye válogatottját Klement István szakmai igazgató, Horváth Dénes és Ördög József edzők, Cseri Mihály gyúró készítették fel.
A keret, kapusok: Kolozsvári Márkó (Kapuvár), Varga Péter (Nyúl). Védők: Kapa Márkó (Nyúl), Litresics Levente (Lipót), Müller Norbert (Kapuvár), Virág Ádám (Lipót), Papp Richárd, Horváth Patrik (Kapuvár). Középpályások: Csete Zoltán (Lipót), Tóth László (Gyirmót II), Vojnisek Tamás (Lipót), Nagy László (Öttevény), Varga Zsolt (Nyúl), Füleki Norbert (Gyirmót II). Csatárok: Rigó Dávid (Nyúl), Árki Kristóf (Fertőszentmiklós), Molnár Gábor (Kapuvár), Zimonyi Dávid (Lipót).
A program. Északnyugat-magyarországi csoport, Zalaegerszeg, november 28., 11 óra: Zala–Vas. 12.30: Győr-Moson-Sopron–Veszprém. 14: Komárom-Esztergom–Zala. 15.30: Vas–Győr-Moson-Sopron. 17: Veszprém–Komárom-Esztergom. November 29., 10: Zala–Győr-Moson-Sopron, 11.30: Vas–Veszprém. 13: Komárom-Esztergom–Győr-Moson-Sopron. 14.30: Zala–Veszprém. 16: Vas–Komárom-Esztergom.Horváth Dénessel a Kisalföldfoci készített interjút:
A megyei válogatott novemberben Zalaegerszegen szerepel régiós tornán. A csapat mestere, Horváth Dénes megkeresésünkre elárulta: Egerszegre nem kirándulni mennek, céljuk kiharcolni az országos döntőben való indulás jogát. A szakvezető szerint az idei keret erősebb, mint a tavaly bronzérmet szerző alakulat. A lipóti edző nem zárja ki, hogy Kószás Krisztián után újabb tehetség léphet magasabb szintre.
Egy esztendővel korábban, Győr-Moson-Sopron megye válogatottja az első helyen végzett a lipóti régiós torna csoportmérkőzésein, a fiúk mind a négy találkozón győztesen hagyták el a pályát. A csapat a sikernek köszönhetően 2015-ben Csongrád megyében szerepelhetett a négyes döntőben, a fiúk pedig végeredményben Makón bronzérmet szereztek.
Idén újra összemérhetik tudásukat a megyei válogatottak, csapatunk előbb Zalaegerszegen szerepel az előselejtezőben. Az első két csapat majd a Pest megyei országos döntőben bizonyíthat. A Győr-Moson-Sopron megyei válogatottat idén is a Horváth Dénes-Ördög József edzőpáros irányítja, a keretet pedig már ki is hirdették a szakvezetők.
A lipótiak mestere, Horváth Dénes hosszabb interjúban beszélt a válogatott idei célkitűzéseiről, esélyekről.
- Milyen szempontok alapján állították össze a 18 fős keretet?
- A régiós torna versenykiírási szempontjait figyelembe véve, az előző évek tapasztalatával, illetve a megyei I. osztály játékosállományát ismerve állítottuk össze a keretet. Egy bővebb 30 fős keretből indultunk ki, amelyet Péter Gáborék a szövetségben átszűrtek a profi szerződések vonatkozásában. Azok a játékosok ugyanis, akiknek eddigi pályafutások alatt bármikor volt profi szerződésük, nem szerepelhetnek az amatőr válogatottban. A listavezető Gyirmót II. csapatából emiatt esett ki több játékos azok közül, akiket szerettünk volna beválogatni.
- A válogatott novemberben direkt módon két alkalommal találkozik. Mit vár az összetartásoktól?
- A két összetartáson főleg taktikai elemeket gyakorolunk, amit nem a nulláról kell kezdeni, mert a tavalyi keretből sokan maradtak, így ők ismerik az elképzeléseinket. Az újak pedig többen azonos klubban játszanak, ezért bízunk benne, hogy a két szerdai közös edzés elég lesz a csapatrészek összeillesztéséhez.
- Milyen célkitűzéseket fogalmaznak meg a zalaegerszegi előselejtezőre? Csak a továbbjutás jöhet szóba?
- Nem kirándulni megyünk, ahhoz Zalaegerszeg túl messze van. Természetesen egy sportoló - főleg a bajnokság befejezése után - azért áldozza fel szabadidejét, hogy eredményt érjen el. A tavalyi kiváló szereplés és főleg a mutatott játék kötelez bennünket, így egyértelműen a továbbjutás a cél csoportunkból.
- Mit gondol, lehet az együttes olyan sikeres, mint egy évvel korábban?
- A tavalyi keret kevesebb klubból tevődött össze, így talán jobban ismerték egymás játékát. A jelenlegi viszont jobban reprezentálja a megye amatőr labdarúgását, mert hét – a bajnokságban jól szereplő – csapatból tevődik össze. A meglévő szabályok mellett a jelenleg legjobb formában lévő játékosokat válogattuk be. Ismerjük azt a mondást, amely szerint: „a sportban csak a vágyak biztosak, az eredmények nem”, de bízunk a csapatban, hogy meg tudjuk ismételni a tavalyi jó eredményt.
- A tavalyi év nagy felfedezettje volt Kószás Krisztián, aki azóta már az NB II-es Vác játékosa. Mit gondol, idén is lehet/nek olyan játékos/ok, akiknek kiugrási lehetőséget ad a torna?
- Kószás Krisztiánnak Vácra igazolás előtt én voltam Nyúlon három évig az edzője, így testközelből tapasztalhattam meg azt, hogyan növi ki a megyei osztály kereteit. Tehetsége mellett szorgalmas is volt, így inkább visszafogni kellett az edzésmunkában, mintsem noszogatni. A mi munkánk elismerése is, hogy NB II-es játékost neveltünk ki. Az amatőr tornarendszeré pedig az, hogy a Pest megye akkori edzője – Csank János volt szövetségi kapitány - felfedezhette és Vácra vitte akkori csapatához. Ki lehet a következő felfedezett? Jós nem vagyok, csak egy edző, de hosszú edzői pályafutásom tapasztalata azt mondatja velem, hogy a jelenlegi keretünk erősebb, mint a tavalyi. Sok a fiatal tehetséges játékos, akik előtt nyitva áll az ajtó a magasabb osztályhoz, csak üstökön kell ragadniuk az adódó lehetőséget.
- Összességében mi a véleménye az MLSZ által életre hívott Megyei Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornájáról?
- Nagyon jó kezdeményezésnek tartom a Megyei Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornáját. A tehetségek felfelé áramlásának egyik jó formája ez a kezdeményezés. A legfontosabb, hogy az arra hivatottak megmutathassák tudásukat országos szinten. Szeretnénk elérni, hogy rangja legyen a válogatottságnak, ezért olyan - általunk is tehetségesnek ítélt - játékosokat már nem is hívtunk meg, akiktől korábban kosarat kaptunk a beválogatás folyamán. Mindenképp pozitív, hogy országos szinten is jobban odafigyelnek az amatőr labdarúgásra, mert ez adja a piramis alapját, széles bázisát. A magyar válogatott kijutása a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságra egy nagy lökést kell, hogy adjon a futballt szerető magyar társadalomnak, ami a profi futball mellett az amatőrökre is jótékony hatással lehet.