Az év végére száznegyvenre nőtt az A-, B- vagy C-licences edzői képesítéssel rendelkező nők száma,
A közeljövőben még nagyobb számban szerezhetnek diplomát női hallgatók a Magyar Labdarúgó-szövetség edzőképzésében.
A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége 2013-ban fogadta el a női labdarúgás hét évre szóló, 77 pontos fejlesztési tervét, amelynek megvalósításán azóta is folyamatosan dolgozik a szakág vezetése – olvasható az mlsz.hu-n. Az egyik látványos eredmény, hogy az elmúlt három évben jelentősen emelkedett a játékosok és a női/lány csapatok száma az országban, és ezzel párhuzamosan szépen emelkedik a labdarúgásban tevékenykedő női edzők száma is.
A nők egyre nagyobb számban lépnek be az MLSZ edzőképzési rendszerébe, 2015-ben először zajlott kizárólag női edzőket képező Grassroots C-tanfolyam a szövetség edzőképző központjában, idén pedig UEFA B-licences tanfolyam is indult Magyarországon, dedikáltan női szakemberek számára (ezt megelőzően kizárólag férfiakkal együtt végezhették el a kurzusokat a nők).
A nemrégiben befejeződött féléves kurzus végén tizenhatan kaptak diplomát, így immár 48 magyar női szakember mondhatja B-licences edzőnek magát. Az edzői diplomával rendelkező női szakemberek száma ezzel 140-re nőtt, közülük ketten A-licenccel, kilencvenen pedig Grassroots C-licenccel rendelkeznek.
December 2-3-án került megrendezésre Gyirmóton az Alcufer Stadionban, valamit a győri DAC pályán a Területi Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornája (TAVONT).
A megyei első osztályban szereplő SFAC labdarúgók és stábtagok kezdeményezésére hétfőn a SFAC 1900 SE „főzte” az ebédet a soproni mentőállomás dolgozóinak.
Február 22-én sportfejlesztési programok benyújtása, évértékelési elvek, elektronikus aláírás, ügyfélkapus rendszer témában tartanak TAO-tájékoztatót egyesületeknek.