Magyar Kupa: Kiesett a Lipót

2020. február. 20., 09:55   |

Múlt heti 3-1-es sikere után 5-1-re kikapott Zalaegerszegen élvonalbeli ellenfelétől az NB III-as Lipót, amely így búcsúzott a sorozattól

ZTE–Lipót Pékség 5–1 (2–0)
Zalaegerszeg, Magyar Kupa-­nyolcaddöntő, visszavágó, 1062 néző. V.: Barna.
ZTE: Demjén – Bolla, Kocsis, Katanec (Bobál D., 74.), Bedi – Katelaris – Radó (Bőle, 60.), Ostrek, Stieber (Mitrovic, 62.), McWoods – Babati. Edző: Márton Gábor.
Lipót: Dénes Zs. – Simita, Bieder, Zámbó, Kapa Márkó – Tóth L. – Farkas, Varga T. (Schillinger, 64.), Csete (Vörös Torma M., 64.) – Zimonyi, Harsányi (Molnár, 84.). Edző: Varga Péter.
Gólszerzők: McWoods (30.), Ostrek (32., 61.), Bedi (55.), Babati (70.), illetve Zimonyi (75.).
Továbbjutott a ZTE, 6–4-es összesítéssel.
Márton Gábor: – Az első mérkőzést elrontottuk, de hazai pályán sikerült javítanunk. Jól játszottunk, sok gólt is lőttünk, úgy, ahogy egy harmadosztályú ellenfél ellen elvárható.
Varga Péter: – Úgy gondolom, a két mérkőzésen kijött az osztálykülönbség, de több volt ebben a mérkőzésben. A negyedik találat döntötte el a találkozó sorsát. Emelt fővel búcsúztunk a kupától.
További eredmények: Ka­posvár–Mezőkövesd 1–3. Továbbjutott: Mezőkövesd (5–2). Paks–PMFC (NB III) 1–0. Tj.: Paks (3–1). Puskás A.–Békéscsaba 3–0. Tj.: Puskás (6–0). Du­na­­újváros (NB III)–MTK (NB II) 0–2. Tj.: MTK (5–0). MOL Fe­hér­vár–Újpest 1–0. Tj.: Fehérvár (1–0). III. kerületi TVE (NB III)–Dorog (NB II) 0–2. Tj.: Dorog (6–1). Haladás (NB II)–Budapest Honvéd 2–1, hosszabbítás után. Tj.: Honvéd (2–2, idegenben lőtt több góllal).
A negyeddöntőben: Paks–Honvéd, Puskás–Mezőkövesd, ZTE–Fehérvár, Dorog–MTK.