Magyar Kupa: Győrben vastaps a vereség után is

2015. augusztus. 13., 14:32   |

Az NB II-ben szereplő megyebeli csapataink továbbjutottak a Magyar Kupa főtáblájának első fordulójából, míg a többiek kiestek. Nagy meglepetés a Mosonmagyaróvár búcsúja, amelyet megyei első osztályú ellenfele gólzáporral vert meg.

Győri ETO FC–Budapest Honvéd 0–2 (0–1) ETO Park, 1600 néző. V.: Szilasi. ETO: Deli – Köles, Kelemen, Nagy Á., Németh M. (Nagy B., 72.), Pongrácz, Németh L., Kerékgyártó (Demjén, a szünetben), Szabó B. (Illés, a szünetben). Vankó, Mayer. Vezetőedző: Németh Zoltán. Honvéd: Kemenes – Erdős, Lovric, Ignjatovic, Szilágyi, Göblyös, Gazdag (Vécsei, 52.), Csábi, Ihrig-Farkas, Vernes (Erdélyi, 56.), Délczeg (Lőrinczy, 81.). Vezetőedző: Marco Rossi. Gsz.: Lovric, Ihrig-Farkas. A Honvéd játszott mezőnyfölényben, mégis kissé váratlanul született a vezető gólja: a 27. percben középen Kelemenről Lovric elé került a labda, a hátvéd pedig 5 m-ről a léc alá vágta azt. 0–1. Az 53. percben Ihrig-Farkas 17 m-ről bombázott a bal felső sarokba. 0–2. A végig kitűnőre vizsgázott hazai szurkolótábor a vereség ellenére a meccs végén vastapssal búcsúztatta lelkesen küzdő fiatal csapatát. Németh Zoltán: – Megérdemelten nyert a Honvéd, kijött a két csapat játéka közötti sebességbeli különbség. Tanulunk a vereségből, látjuk, hogy még sokat kell fejlődnünk. Marco Rossi: – Örülök, hogy Győrben életben maradt a labdarúgás. Kívánom, hogy újra élvonalbeli legyen az ETO. Megmutatkozott a csapatok közötti kétosztálynyi különbség. Nyúl–Haladás 1–3 (0–2) Nyúl, 900 néző. V.: Bereczki. Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Töltősi, Németh G. (Németh R.), Gajer, Kapa Martin, Weiszdorn, Varga Zs., Varga II P., Kállai (Szilasi), Rigó (Csuti). Edző: Varga Péter. Haladás: Rózsa (Gyurján) – Fehér, Jánvári, Devecseri, Gaál (Gönczöl), Nagy, Gosztonyi (Ugrai), Schimmer, Batarelo, Medgyes, Popin. Edző: Mészöly Géza. Gsz.: Rigó, ill. Popin (2), Ugrai. Remekül előkészített pályán, szépszámú közönség előtt jobban kezdett a Haladás, az első nagyobb helyzet a hazaiak előtt adódott, majd kétgólos előnyre tett szert az első félidőben a vendégcsapat. A második félidőben a lelkesen játszó hazai csapat egy jogos tizenegyesből szépített, ezután percekig lendületben is maradt és aztán egy harmadik szombathelyi gól eldöntötte a mérkőzést. A hazai csapat a játéka alapján teljesen eltüntette a háromosztálynyi különbséget. Varga Péter: – Köszönjük a fantasztikus szurkolást. Mindenkinek óriási élmény volt amellett, hogy jól is futballoztunk. Mészöly Géza: – A mérkőzés elején kevés helyzetet tudtunk kialakítani, aztán a második részében meglett az eredmény. Csorna–DVTK 0–2 (0–1) Csorna, 600 néző. V.: Kovács J. Z. Csorna: Lőre – Farkas M., Kovács Sz., Nagy Sz., Csonka, Szabó T., Babics, Iványi (Varga Z.), Győrvári (Véghelyi), Visy (Udvardi), Serfőző. Edző: Bognár Zsolt. DVTK: Rados – Németh M., Lipták, Tamás, Nemes, Harmai (Kipl), Egerszegi, Koman, (Bognár), Barczi, Takács T., Grumic(Bacsa). Edző: Bekő Balázs. Gsz.: Koman, Bognár. 15. p: Bal oldali beadást követően Koman laposan lőtt a hálóba. 0–1. 48. p: Barczi passza után Bognár vágta kapuba a labdát. 0–2. Ezen a mérkőzésen a Csorna küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Bognár Zsolt: – Úgy gondolom, hogy nem vallottunk szégyent. A mérkőzés elérte a célját, hiszen ilyen csapatoktól csak tanulni lehet. Bekő Balázs: – Rendkívül szervezett és lelkes csapattal játszottunk. Tököl–Gyirmót FC Győr 1–2 (1–1) Tököl, 100 néző. V.: Leél-Őssy. Gyirmót: Somogyi – Hajba, Lengyel D., Lázár, Présinger, Bohner, Paku (Völgyi, 88.), Füleki (Madarász, 60.), Simon András (Gyurján, 70.), Vass P., Tóth N. Vezetőedző: Bene Ferenc. Gsz.: Terbócs (18.), ill. Tóth N. (4., 61.). Tatabánya–Soproni VSE 0–2 (0–2) Tatabánya, 100 néző. V.: Takács J. SVSE: Heinrich – Papp M. (Barkovics, 65.), Jovetic, Sifter, Grabant P., Holdampf (Deme, 46.), Rácz B. (Jancsó, 46.), Szabó L., Baracskai, Zamostny, Tihanyi. Szakmai igazgató: Supka Attila. Gsz.: Zamostny (24., 45.). DAC 1912–Szekszárd 0–5 (0–3) Győr, 100 néző. V.: Farkas M. DAC: Kiss – Kulcsár (Pintér), Szabó A., Mészáros, Kovács G., Tóth G., Korsós (Nagy R.), Kurucz (Takács P.), Kalmár, Balás, Rácz. Edző: Rokob Péter. Gsz.: Szabolcska (3), Lerch. Királyházi. Bácsalmás–Futura Mosonmagyaróvár 5–1 (2–1) Bácsalmás, 200 néző. V.: Tuczai. Mosonmagyaróvár: Molnár M. – Benzinger, Sárközi, Szénási, Karácsony, Régely (Strasszer), Bezdi, Pump, Horváth M. (Nagy Á.), Tokody (Pál G.), Gajdos. Mb. edző: Király József. Gsz.: Harnos (2), Ivkovic, Gáspár, Szávuj, ill. Bezdi. További képek a galériában!