„A megye labdarúgásáért” kitüntetéssel díjazza a régió labdarúgásában kimagasló tevékenységet nyújtó szakembereket évek óta a Magyar Labdarúgó Szövetség Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatósága.
2015
Horváth Dénes
Horváth Dénes játékosként, majd edzőként is bizonyított a futballpályán. A kemény munka és a fegyelmezettség feltétlen híve. Labdarúgóként az ETO-ban nevelkedett, s ott is lett élvonalbeli futballista. Legnagyobb sikerének az 1979-es MNK-győzelmet tartja, amikor az ETO-val Szabó Ottó góljával győzték le a Ferencvárost.
Harminckét éves koráig csak győri csapatokban játszott, így a DAC-ban és a Győri Dózsában is. Ezután külföldre, Ausztriába igazolt, ahol tizenkét évig futballozott. Közben már edzőként is dolgozott.
Miután hazatért, végigjárta a ranglétrát, több tehetség – így a Füzi, a Czetti vagy a Segovits testvérpár – fejlődött az irányítása alatt. Edzőként a DAC-nál érte el eddigi legnagyobb sikerét: a csapatot a megyei első osztályból egészen az NB II-ig vezette. Kisebb Komárom-Esztergom megyei kitérő után többek közt az ETO U19-es csapatát is irányította. Jelenleg a megyei I. osztályú Lipót-Pékség szakvezetője. Szakmai elhivatottsága, felkészültsége révén több éve Győr-Moson-Sopron megye amatőrválogatottjának kapitányaként is számítanak rá.
2014
Horváth Tamás
Évek óta hagyomány, hogy az MLSZ Győr-Moson-Sopron Megyi Igazgatósága „A megye labdarúgásáért" díjjal jutalmaz olyan sportembereket, akik sokat tesznek a régió labdarúgásáért.
2014-ben olyan szakember vehette át az elismerést, aki eddigi hosszú és eredményes pályafutása alatt szinte csak a megyében dolgozott. Horváth Tamás a TF-en 1975-ben végzett testnevelés szakon, két évvel később labdarúgó-szakedzői képesítést szerzett. A Győri ETO-nál kezdett el dolgozni 1975-ben, majd három évvel később nagyobb kihívás várta a város másik csapatánál: Bundzsák Dezső mellett lett pályaedző az akkor NB II-es MÁVDAC csapatánál.
Két év múlva már mint vezetőedző irányította, nem kis sikerrel, a kék-fehéreket. Vezetésével 1981-ben a Magyar Kupában a legjobb nyolcig menetelt a nádorvárosi alakulat, melynek Honvéd elleni mérkőzésére nyolcezren voltak kíváncsiak. Összesen 18 évig volt a DAC-nál vezetőedző, s kétszer segítette pályaedzőként a vasutascsapatot.
Megyei I. osztályú bajnokot és NB III-as csapatot faragott a Győri Dózsából, ahol akkor többek közt Csertői Aurél és Stark Csaba is futballozott. Szakmai igazgatóként megfordult Celldömölkön, s szintén rövid ideig dolgozott Ajkán. A régióban Mosonszentmiklóson, Győrszentivánon, Vámosszabadin, Hegyeshalomban és Abdán is dolgozott.
Időközben elvégezte az A licences tanfolyamot, megyei instruktorként évekig az edzőképzésért volt felelős, s ma is részt vesz az állami képzésben. Öt éve tért vissza az ETO-ba, négy esztendeje a most másodosztályú női csapat szakvezetője, s párhuzamosan a megyei I. osztályban szereplő Lipót-Pékség edzője.
2013
Gunyhó Ferenc
Kitüntetettünk a győri Szerszámgépgyárban kezdett el futballozni, majd mivel a vállalat egyesült a Rábával, átkerült az ETO kötelékébe. A Rába-partiaknál végigjárta a szamárlétrát, egészen a tartalékcsapatig jutott. Katonaként a Győri Dózsában szerepelt, majd ismét az ETO következett. 1970-ben Bábolnára került, s ott lett először felnőttcsapat edzője. Trénerként a harmad és a másodosztályban is irányította a csapatot. Dolgozott Tatán, Sopronban és többször Szombathelyen is, ahol pályaedző és vezetőedző is volt az élvonalban. 2002-ig a Győri ETO utánpótlását irányította, majd edzőként ismét Bábolna, Csorna, majd Lipót következett. Jelenleg az élvonalba igyekvő Gyirmót utánpótlásáért felel, több száz gyermek és fiatal felkészülését irányítja.