Bolla Péter igazgatóságunk társadalmi elnöke nyilatkozott a Kisalföld hétvégi mellékletében.
– Soha ilyen jó helyzetben nem volt anyagilag a magyar labdarúgás, a kormány mindent megtesz azért, hogy ez így legyen – kezdi általánosságban Bolla Péter, a Magyar Labdarúgó Szövetség Győr-Moson-Sopron megyei társadalmi elnöke.
– Itt elsősorban az infrastrukturális fejlesztésekre és a feltételrendszer megteremtésére gondolok. Tavaly csak a mi elnökségünk egymilliárd-százmillió forint taós pénz kifizetését hagyta jóvá. És ezekből nem stadionok épülnek, hanem például olyan közösségi műfüves pályák is, amelyeken bárki díjmentesen futballozhat. Hiszen ez a lényeg, hogy minél többen és minél jobb körülmények között játsszák ezt a csodálatos játékot.
Az elnök azt mondja, a hazai futball színvonala és a mérkőzések látogatottsága szintén fontos, de ezek nem egyenesen arányosak a létesítmények színvonalának javulásával.
– Ha Győr labdarúgását nézzük, akkor jól látható átalakulás ment végbe az elmúlt két évtizedben – folytatja Bolla Péter. – Olyan tradicionális egyesületek szűntek meg, mint a Dózsa, az Elektromos vagy a Kinizsi, és kinőttek helyettük mások. A magyar futballban legnagyobb hagyományokkal rendelkező és legeredményesebb győri csapat, az ETO az ismert okok miatt szintén a csőd szélére került és csak nagy nehézségek árán sikerült életben tartani. Amit az ETO az elmúlt száztizenhárom évben létrehozott a négy bajnoki címmel, a kupagyőzelmekkel, a nemzetközi szerepléssel, az utánpótlással, az mindenképpen érték, amit meg kellett menteni. Tavaly csalódás volt, hogy nem sikerült feljutnia az NB III-ból, bízom benne, idén másként lesz, bár bajnokságot nyerni minden osztályban nagyon nehéz.
Az ETO-ról azt mondja, tavaly nagyrészt az akadémistákra építették a csapatot és ez nem vált be, hiszen nem tudtak előrelépni az NB II-be. Napjainkban többségben vannak a rutinos, volt NB I-es játékosok, tőlük várják a cél elérését. A klubnál Drucskó Zoltán vezetésével sokat tesznek ezért.
– Az NB II már más kihívás lesz, arról pedig jósolni sem merek, hogy az első osztály mikor érhető el. Persze jó lenne minél hamarabb. Reméljük, hogy a csapat korábbi szponzorai közül több is nemsokára visszatér, velük és Borkai Zsolt polgármester, valamint a város további támogatásával meg lehet alapozni egy stabil klubot. Ehhez még az is kell, hogy rendeződjön az ETO Park jövője.
A győri futball reprezentánsa két éve a Gyirmót FC Győr, amely folyamatosan fejlődik, bár most éppen közel áll ahhoz, hogy egy év után elbúcsúzzon az élvonaltól.
– A várost most ők képviselik a legmagasabb osztályban. Magánemberként évek óta szorítottam azért, hogy a Horváth fivérek meg tudják valósítani az édesapjuk álmát. Szép az, amit eddig elértek – említi az elnök. – Most azért szurkolok, hogy benn maradjanak az NB I-ben. Sajnos arra van nagyobb esély, hogy jövőre a Gyirmót és az ETO is az NB II-ben futballozik. Én nagyon remélem, hogy ha így alakul, akkor ott nem egymás ellen, hanem egymás mellett reprezentálják majd Győr labdarúgását.
A Nemzeti Bajnokságban egyelőre nincs több csapata a városnak, de Ménfőcsanakon szeretnék, ha ez nem sokáig lenne így.
– Ménfőcsanakon erős megyei első osztályú a játékoskeret, szépek a pályák, sok gyerek futballozik és a klubnál Turbék Istvánék azt gondolják, jó lenne, ha a korábbi évekhez hasonlóan ismét lenne NB III-as együttesük. Idén nagy versenyfutás lesz a Nyúl, a Lipót és köztük a bajnoki címért. Győrszentivánon inkább az utánpótlás kiemelkedő. Dicséretes, ahogy Glázer Petiék dolgoznak, vállalkozók segítségével egy jól működő rendszert építettek ki. Bácsán az Üstökös FC-vel együtt működik a klub. Olyan lelkes ember dolgozik az Üstökösnél, mint Katona Tibor. Sok hozzá hasonló személyiség kellene a magyar labdarúgásba. Szólni kell még a DAC-ról is, fájdalmas pont, hogy az ETO után legpatinásabb csapat erre a sorsra jutott. Az viszont örömteli, hogy nem hagyják magukat, néhány megszállott sportembernek köszönhetően a legalsó osztályban újrakezdték.
(Papp Győző, K2)
December 2-3-án került megrendezésre Gyirmóton az Alcufer Stadionban, valamit a győri DAC pályán a Területi Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornája (TAVONT).
A megyei első osztályban szereplő SFAC labdarúgók és stábtagok kezdeményezésére hétfőn a SFAC 1900 SE „főzte” az ebédet a soproni mentőállomás dolgozóinak.
Február 22-én sportfejlesztési programok benyújtása, évértékelési elvek, elektronikus aláírás, ügyfélkapus rendszer témában tartanak TAO-tájékoztatót egyesületeknek.