Albérlőként, de létezik az idén 105 éves győri DAC
2017. február. 28., 15:24
|
Néhány lelkes és önzetlen embernek köszönhetően éli meg 105. születésnapját a győri Dunántúli Atlétikai Club.
Idén 105 éves a győri Dunántúli Atlétikai Club. A patinás, egykor NB I/B-ben is szerepelt egyesület tulajdonképpen az ETO-nak, a Gyirmótnak és néhány szimpatizánsnak köszönhetően maradt életben.
Az integrálos időszak után 2009 februárjában új tulajdonos érkezett a DAC-hoz. A klub akkor még NB II-ben szereplő felnőtt- együttesét a korábban Dunaújvárosban közreműködő Héger József képviselte magyar–német vegyes társaság szponzorálta. Később a feleannyi önkormányzati támogatásra hivatkozva felvetődött, hogy Sopronba költöztetik a csapatot. Az üzlet azonban meghiúsult.
Az elutasított fellebbezést követően egyik osztályban sem indulhatott a DAC. Százéves fennállását 2012-ben a legalacsonyabb szinten ünnepelhette a győri klub. Ott sikerült megnyerni a bajnokságot, a 2012/2013-as idényben pedig már a megyei II. osztályban szerepelt és ezüstérmesként a következő idényben ismét feljebb léphetett a gárda. A megyei I. osztályban 14., majd 6., legutóbb 12. lett a csapat. Időközben az elnök-tulajdonos, Héger József bejelentette, nyártól nem kívánja tovább fenntartani a klubot. Indoklásában kiemelte, az önkormányzattól egy fillér támogatást sem kapott a győri egyesület.
A jelenleg NB III-as ETO – amely így még plusz egy műfüves játéktérrel gazdálkodhat – vette át a létesítmény fenntartását. Időközben a DAC-nál a Bozsik-programban szereplő fiatalok, a 14 évesek foglalkoztatására a korábbi gondnok és utánpótlás-vezető, az MTK-ból ismert egykori hétszeres válogatott labdarúgó, Farkasházy László alakított új kft.-t. Ennek jogán elindult egy csapat a megyei III. osztályban, amit a korábbi baráti kör tagjai, Arnold Csaba, Horváth Ernő és Marányi Ernő, a Kanadában élő Ivanovics Imre, valamint a mindenes-tréner, Kóbor Péter tartanak életben.
„Örülök, hogy több mint száz gyerek futballozhat továbbra is a DAC-ban, no meg, hogy megmaradt a felnőttcsapat is. Hajszálon múlt, hogy egyáltalán megmaradt az egyesület – kezdi Arnold Csaba.
– Ha nem segít az ETO és a Gyirmót, lehet, már nem beszélhetnénk a DAC-ról. Igaz, albérletben vagyunk, de legalább otthon. Az ETO és Héger József is beleegyeztek, hogy használhassuk a pályát. Utóbbitól megkaptuk az összes szerelést is. A gyirmóti Horváth testvérek pedig, amikor még nem tudtuk, hogy maradhatunk a Pápai úton, beleegyeztek, hogy a klub stadionja lesz a telephelyünk, csak így indíthattunk csapatot. Nekünk most a rezsiről és a felnőttcsapat versenyeztetéséről kell gondoskodnunk. Megpróbálunk a magunk módján segíteni, most pénteken jótékonysági DAC-bált rendezünk a győri Kristály étteremben, ahová még várunk jelentkezőket. Ami biztos, remek kis társaság, igazi DAC-os közösség, jó szellemű csapat jött össze nálunk. Minden játékosunk tudta, milyen feltételek lesznek, mégis itt maradtak. Az edző, Kóbor Péter amolyan Minarik Edeként fogja össze a csapatot. A fiúk korábban még a Duna-parton, a töltésen is edzettek, ha kellett. Nagy terveink nincsenek, a bajnokságban jól állunk, jó lenne egy osztályt feljebb lépnünk” – tette hozzá Arnold Csaba.
(Kisalföld)
December 2-3-án került megrendezésre Gyirmóton az Alcufer Stadionban, valamit a győri DAC pályán a Területi Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornája (TAVONT).
A megyei első osztályban szereplő SFAC labdarúgók és stábtagok kezdeményezésére hétfőn a SFAC 1900 SE „főzte” az ebédet a soproni mentőállomás dolgozóinak.
Február 22-én sportfejlesztési programok benyújtása, évértékelési elvek, elektronikus aláírás, ügyfélkapus rendszer témában tartanak TAO-tájékoztatót egyesületeknek.