Huszonöt évvel ezelőtt bajnokcsapatot ünnepeltek Hegyeshalomban. Pusztai István, az akkori elnök sajnálja, hogy a játékosok nagy része már eltávolodott a labdarúgástól.
Jeles napokat éltek meg negyedszázaddal ezelőtt Hegyeshalomban, a község csapata ugyanis megnyerte a megyei első osztályú bajnokságot.
A labdarúgás felfelé ívelő szakasza a nyolcvanas évek elején kezdődött a községben. A helyi MÁV-fűtőház munkalehetőséget biztosított a labdarúgóknak, így az addig más egyesületekben futballozó játékosok visszatértek a csapathoz. A következetes munka eredményeként Kopf Ferenc edző vezetésével 1982 tavaszán a Hegyeshalmi VSE feljutott és hosszú idő után újra a megyei I. osztályban szerepelhetett.
Nagyon szép és eredményes, sikerekben gazdag időszak következett, az 1992 decemberéig tartó időszakot méltán nevezik a hegyeshalmi labdarúgás „aranykorának".
Dobogós helyezések után a Hegyeshalmi VSE megnyerte az 1989/1990. évi bajnokságot. A határ mentiek végig nagy harcban voltak az aranyére- mért a Koroncó gárdájával, amely a 27., az utolsó előtti fordulóban befogta a vezető Hegyeshalmot és ekkor mindkét gárda 64–64 ponttal állt. A bajnoki címet az utolsó fordulóban Győr-Ménfőcsanakon ünnepelhették a hegyeshalmiak, mert 3–1-re nyertek és hiába győzött a Koroncó is Kapuváron (4–1), jobb gólkülönbségével a HVSE lett az aranyérmes. Az elnök ekkor is – akárcsak 1982-ben – Pusztai István volt, a csapat edzője pedig az egykori mosonmagyaróvári kedvenc, Hérics István.
– Büszkén mondhatom, hogy akkoriban minden hazai meccsünk ünnepnek számított Hegyeshalomban és a környéken – emlékezik Pusztai István. – Több néző járt a meccseinkre, mint manapság sok NB-s csapat találkozóira. Azokat a hónapokat nem tudja elfelejteni sem játékos, sem edző, sem vezető. Olyan utat jártunk be, amelyre nem tudom, lesz-e még példa a község történetében. Azt sajnálom, hogy a csapatunk tagjainak nagy része eltávolodott a labdarúgástól, pedig többeknek ott lenne a helyük a kispadon vagy az utánpótlás-nevelésben. Örülök, hogy megszületett ez az írás, ami felhívja a figyelmünket, hogy a nyár végén összehívjuk az egykori bajnokcsapat tagjait egy koccintós nosztalgiázásra.
December 2-3-án került megrendezésre Gyirmóton az Alcufer Stadionban, valamit a győri DAC pályán a Területi Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornája (TAVONT).
A megyei első osztályban szereplő SFAC labdarúgók és stábtagok kezdeményezésére hétfőn a SFAC 1900 SE „főzte” az ebédet a soproni mentőállomás dolgozóinak.
Február 22-én sportfejlesztési programok benyújtása, évértékelési elvek, elektronikus aláírás, ügyfélkapus rendszer témában tartanak TAO-tájékoztatót egyesületeknek.