Labdarúgó megyei I. o. - Új!

2016. március. 20., 16:31   |

Összefoglalót közlünk a hétvégi megyei I. osztályú találkozókról. A megyei napilap tudósításai.

Kapuvár–Gyirmót FC Győr II 2–2 (0–0) Kapuvár, 300 néző. V.: Móri T. Kapuvár: Kolozsvári – Kalmár, Müller, Horváth P., Papp R., Papp T. (Kiss Á.), Horváth R., Varga T., Árki, Pethő (Böcskör Gy.), Molnár G. (Böcskör Zs.). Edző: Mayer János. Gyirmót II: Dukát – Molnár M., Füleki, Kovács Zs. (Tar P.), Farkas Z., Présinger, Takács T. (Tóth L.), Szücs G., Veres, Máté J. (Dávid L.), Szigeti. Edző: Nagy Attila. Gsz.: Pethő, Molnár G., ill. Dávid L., Farkas Z. Már a mérkőzés elején támadólag lépett fel a hazai csapat, de az első helyzet mégis a vendégek előtt adódott: Kovács Zsolt lövését védte a kapuvári kapus. Az első negyedórában többet támadott a Kapuvár. A 13. percben Molnár G. került helyzetbe, de a gyirmóti kapus tisztázott. A következő negyedórában kiegyenlített játékot láthatott a szépszámú közönség. Feljavult a Gyirmót játéka, ám a 30. percben Horváth Rudolf fejese után már gólt kiáltottak a hazai szurkolók, a labda azonban az oldalhálóban kötött ki. A 33. percben Molnár G. előtt adódott gólszerzési lehetőség, de elcsúszva a kapu mellé lőtt. A szünet előtt Máté János is megszerezhette volna a vezetést, de ő is kihagyta a helyzetet. A jó iramú első félidőben mindkét csapatnak voltak helyzetei, de ezeket nem értékesítették a támadók. A második félidő első percében Pethő Bence szerzett labdát az ellenfél 16-osa előtt és 15 méterről óriási gólt lőtt. 1–0. A vezető gól után is többet támadott a hazai csapat, volt néhány gólszerzési lehetősége is. A 69. percben Árki futott el a bal oldalon, beadását Molnár G. lőtte a hálóba. 2–0. A kétgólos hátrány ellenére sem adta fel azonban a mérkőzést a vendégcsapat, s minden erőt mozgósított a szépítésért, mely a 79. percben Dávid Levente fejesével sikerült is. 2–1. Az egyenlítés sem maradt el: a 89. percben Füleki Norbert beadását követően Farkas Zoltán egy méterről sodorta a hálóba a vendégek egyenlítő gólját. 2–2. Összességében az osztály színvonalát meghaladó izgalmas, jó iramú mérkőzésen mindkét csapat győzhetett volna, de igazságos eredmény született. Jók: Molnár G., Árki, Horváth R., Kolozsvári, Pethő, ill. mindenki. Mayer János: – Az NB I-ben is megirigyelhették volna a szurkolást. Igazi focihangulat volt, teljes érzelmi hullámvasút és a végén igazságos döntetlen. Nagy Attila: – Nagyon színvonalas mérkőzésen a gyirmóti fiatalok Présinger Ádám vezetésével fantasztikus játékot produkáltak. Úgy érzem, hogy közelebb álltunk a győzelemhez. Gratulálok a csapatomnak. Bódai Gyula WHB-Ménfőcsanak–DAC Foci24.com 5–0 (4–0) Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Lukács. Ménfőcsanak: Végh – Szabó P., Fajkusz, Kertész, Szenftner (Mondovics), Papp R., Zách, Schillinger (Vados), Nagy Sz., Hegedüs, Orbán (Czégány). Edző: Lenzsér Zsolt. DAC: Szabados – Mészáros Zs., Korsós Gy., Horváth Cs., Kurucz, Tóth D., Kalmár, Jakab, Leal (Kiss P.), Klement B. (Juhász B.), Balás (Markó). Edző: Horváth Csaba. Gsz.: Orbán (2), Hegedüs (2), Kertész. Óriási vendéghelyzettel kezdődött a mérkőzés, utána azonban gyorsan 2–0-ás vezetésre tett szert a hazai csapat. A Ménfőcsanak ilyen különbséggel is megérdemelten győzött, míg a DAC hitehagyottan futballozott. Jók: mindenki, ill. senki. Lenzsér Zsolt: – Hamar eldőlt a mérkőzés, amely sajnos kihatott a továbbiakra. Gratulálok a csapatnak. Horváth Csaba: – Sajnos az elmúlt két balszerencsés mérkőzést még nem emésztettük meg és ezúttal lélektelen, akaratgyenge játékot produkáltunk. Lébény–Gönyű 2–4 (1–0) Lébény, 200 néző. V.: Hegedűs A. Lébény: Járóka – Csáfordi, Kertész Cs. (Póli), Varga D., Barabás (Máté), Bagó, Sallai, Bencze, Rácz, Varga Z., Kocsis. Edző: Berta József. Gönyű: Szigony – Végh, Bognár Á., Czeitler, Kovács M., Tóth R., Sárközi, Kiss Z., Böcz, Lanzendorfen, Kertész B. (Vörös). Edző: Kertész Balázs. Gsz.: Kertész Cs., Varga Z., ill. Czeitler (3), Sárközi. Hiába vezettek két góllal a hazaiak, végül mégis vereséget szenvedtek. Érdekesség, hogy a Gönyű győzelmében volt lébényi játékosok – elsősorban a három gólig jutó Czeitler Dávid – játszottak jelentős szerepet. Jók: Kertész Cs., Sallai, ill. Czeitler, Kovács M. Berta József: – Úgy gondolom, hogy ma nem érdemeltünk vereséget. Magabiztosan vezettünk, de a kényszerű cserék miatt nem tudtuk végig tartani az eredményt. Kertész Balázs: – A lelkes hazai csapat majdnem meglepett bennünket, de a jobb erőnlétünkkel a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést. I. G. Gasket-Rajka–Beled 3–0 (1–0) Rajka, 250 néző. V.: Csirke. Rajka: Rohwild – Gálik, Derdák, Zubán, Takács R., Camaj, Diviak, Mórocz (Brasch), Baják, Gic (Klamo), Józsa (Kelemen). Edző: Cerovsky Péter. Beled: Kollarics – Naszádos, Póczik (Hujber), Varga D., Vass (Kiss D.), Torma, Gábor Sz., Gulyás, Szemes, Molnár Z., Németh P. Edző: Pungor István. Gsz.: Camaj (2), Baják. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, nagy helyzetig csak a hazaiak jutottak. Két szép fejesgól eldöntötte a találkozót, melyet megérdemelten nyert meg a Rajka. Jók: Zubán (a mezőny legjobbja), Rohwild, Camaj, Gálik, Baják, ill. Varga D., Németh P. Cerovsky Péter: – Küzdelmes mérkőzésen több helyzetet dolgoztunk ki, melyekből hármat sikerült kihasználnunk. Pungor István: – Szikrázó mérkőzésen maradtunk alul. Csapnivaló játékot produkáltunk, ezért megérdemelten nyert a hazai csapat. Lipót-Pékség–Fertőszentmiklós 3–1 (3–0) Lipót, 300 néző. V.: Tolnay A. Lipót: Takács N. – Ásványi (Varga B.), Bieder G., Keszei, Bella, Póczik, Csete (Madarász), Vojnisek, Angyal (Endrődy I.), Varga T., Zimonyi. Edző: Horváth Dénes. Fertőszentmiklós: Tóth O. – Fábián (Magyar), Keresztes, Ambrus (Mészáros L.), Orbán B., Kovács Galavics M., Ratatics (Gergácz), Mészáros M., Kungl, Horváth I., Galambos. Edző: Katona Sándor. Gsz.: Zimonyi (2), Varga T., ill. Galambos. Az első félidei lendületes és gólratörő játékával eldöntötte a mérkőzést a hazai csapat. A vendégeknek csak a hajrában, egy erősen vitatható tizenegyessel sikerült megszerezniük a becsületgólt. Jók: Takács N., Vojnisek, Zimonyi, Bieder G., ill. Galambos, Mészáros M., Ambrus. Horváth Dénes: – A mérkőzés előtt úgy gondoltuk, hogy mi lehetünk a találkozó esélyesei. Ezt az állításunkat sikerült az első félidei jó játékkal és szép gólokkal is alátámasztani. Katona Sándor: – Egy jól játszó Lipót ellen egy félidőnyi játék csak arra elég, hogy szépítsünk az eredményen. Loland-Nyúl–Öttevény 3–0 (0–0) Gyirmót, 150 néző. V.: Takács Á. Nyúl: Varga I P. – Maracskó, Kapa Márkó, Szabó A., Kapa Martin, Kállai (Cserháti), Varga II P., Varga Zs., Weiszdorn (Kustyán), Vörös Torma (Németh R.), Rigó. Edző: Varga Péter. Öttevény: Molnár M. – Fenesi (Bárdosi), Nagy G., Wágenhoffer, Nagy L., Kovács S. (Tóth B.), Nyitrai, Horváth B., Vígh, Germán, Nagy R. Edző: Germán Ferenc. Gsz.: Rigó, Vörös Torma, Cserháti. A jó iramban kezdődő mérkőzésen a hazaiak dolgoztak ki több helyzetet, gól mégsem született az első félidőben. A második játékrészben ott folytatta a Nyúl, ahol az elsőben abbahagyta, a helyzetekből azonban már gólok is születtek. A jól játszó Öttevény ellen megérdemelten nyert a nyúli csapat. Jók: Kapa Márkó, Kapa Martin, Varga Zs., Rigó, Vörös Torma, ill. Molnár M., Nyitrai. Varga Péter: – Mindkét csapat a futballt helyezte előtérbe. Számtalan helyzetet alakítottunk ki, szép gólokat szereztünk és egy jó csapatot győztünk le. Germán Ferenc: – A mérkőzés fordulópontja volt, hogy a nulla–nullánál elhibázott ziccerünk után az ellenfél szerzett vezetést. Ezután sajnos taktikát kellett változtatnunk és ezt a hazai csapat könyörtelenül kihasználta. Bácsa–Jánossomorja 1–1 (1–1) Győr, 100 néző. V.: Baán A. Bácsa: Katona T. – Katona M., Hegyi, Kun, Dömötör (Pintér K.), Gajdos, Veller (Frikton), Katona V. (Dombi Á.), Bögöly, Sipos, Bokor. Edző: Rozmán László. Jánossomorja: Tüske – Németh Á., Szabados, Fuhrmann, Gaál, Cseri, Szalka (Horváth R.), Darázs, Fettik (Varga M.), Maidics, Tóth K. Edző: Ifj. Drobnitsch Tamás. Gsz.: Gajdos, ill. Tóth K. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez, de több helyzetükből sem tudták az áhított gólt elérni. Jók: Katona M., Gajdos, Hegyi, Sipos, ill. Cseri, Gaál, Szabados. Rozmán László: – Nagyot küzdött a csapat, de ma hiányzott a kapu előtti higgadtság. Ifj. Drobnitsch Tamás: – Az első félidőben még voltak futballra emlékeztető megmozdulások. A másodikban viszont mindkét csapat sok hibával játszott, így a döntetlent igazságosnak mondanám. Szabadnapos: Győrszentiván. Tudósítottak: Kálmán Tibor (Ménfőcsanak), Steininger Imre (Lébény), Kiss Vince (Rajka), Kalmár László (Lipót), Németh László (Nyúl), Alföldi Zoltán (Bácsa).